تخت بیمارستانی شایان طب

تخت بیمارستانی جهت استراحت ، بهبودی و مراقبت از بیماران ساخته شده است تفاوت تخت های بیمارستانی با تختخواب های سنتی موجود در بیشتر خانه ها ، امنیت و انعطاف پذیری بیشتر است و می توان ارتفاع و بخش سر را تنظیم کرد و بیمار احساس راحتی بیشتری روی این تخت ها دارد. تنظیم ارتفاع تخت ها نقش مهمی در مراقبت های اساسی از بیماران دارد.

تخت بیمارستانی به گونه ای طراحی شده که برای بیماران بستری شده یا کسانی که نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند مناسب تر است و از ویژگی این تخت ها قرار گرفتن بیمار در شرایط تندرستی و احساس راحتی داشتن بیمار می باشد.

تخت بیمارستانی در سبک ها ، اندازه ها ، طرح های متفاوتی وجود دارد و همه آنها شامل تنظیمات داخلی هستند تا کاربران احساس راحتی کنند و نیاز به تعویض تختخواب نداشته باشند .

تخت بیمارستانی

انواع تخت بیمارستانی

سه مدل تخت بیمارستانی وجود دارد :

تخت دستی ، تخت نیمه برقی و تخت کامل برقی

تخت بیمارستان دستی

این تخت ها به صورت دستی تنظیم می شوند و به کاربران این امکان را می دهد تا موقعیت های بخش های سر و پا را با استفاده از میله که در پایین یا سر تخت قرار دارد تنظیم کنند 

این تختخواب ها معمولا قیمت کمتری نسبت به تخت برقی دارند و مناسب برای بیمارانی است که به تنظیم موقعیت بیش از حد نیاز ندارند

تخت نیمه برقی :

این تخت ها دارای تنظیم دستی و برقی هستند ، معمولا قسمت های سر و پایین تخت را می توان به صورت برقی تنظیم کرد  و ارتفاع تختخواب  به صورت دستی با میله تنظیم می شود.

تخت برقی :

معمولا از نظر میزان استفاده و میزان قابلیت تنظیم از دیگر تخت های بیمارستانی برتر است. این مدل ها به یک سوکت برقی وصل می شوند و از طریق یک گوشی یا یک صفحه کنترل روی خود تخت قابل کنترل است و نیازی به تنظیم دستی ندارند و روش استفاده از این مدل تخت ها راحت تر از سایر مدل ها است.

چگونه تخت بیمارستانی مناسب انتخاب کنید؟

تخت های بیمارستان باید با دقت اداره شوند. برای جلوگیری از حوادث ، کارکنان بیمارستان باید با پروتکل مناسب آشنا باشند ، باید به طور دوره ای بازرسی انجام شود و به طور منظم بررسی های ایمنی و نگهداری انجام شود.

هنگامی که به فکر خرید تخت بیمارستانی برای استفاده در خانه خود هستید ، بهتر است ابتدا شرایط و نیازهای بیمار را ارزیابی کنید و مطابق آن تخت مناسب را خریداری کنید. مدت زمانی که بیمار در روز باید روی تخت باشد یا اینکه به چه تجهیزات جانبی نیاز دارد را در نظر بگیرید. بهترین تخت خواب تمام نیازهای شما را برطرف می کند

اگر بیمار برای مدت زمان طولانی یا بیش از ۱۵ ساعت در روز در رختخواب بماند ، یک تخت کامل برقی ممکن است انتخاب بهتری باشد تختخواب های دستی یا نیمه برقی هر دو برای استفاده های کوتاه مدت نسبت به تخت دستی گزینه بهتری اند.

تخت بیمارستانی

ویژگی های تخت بیمارستانی :

ویژگی های زیر را مرور کنید تا درمورد آنچه باید از تخت بیمارستان انتظار داشته باشید  و برای یک تخت استاندارد لازم است ، بیشتر بدانید.

تختخواب های بیمارستانی با استفاده از مواد مختلف جهت عملکرد مطلوب و در عین حال دوام طولانی مدت طراحی شده اند. تختخوابهای بیمارستانی ساخته شده از فولاد یا آلومینیوم نشان دهنده ساخت و ساز با کیفیت بالا است.

بسیاری از تولید کنندگان آگاه هستند که بعضی از افراد تخت های بیمارستانی را برای مصارف خانگی و نگهداری بیمار در منزل خریداری می کنند

تختخواب بیمارستانی در منزل توانایی مراقبت از بیماران و عزیزان در خانه را به سرپرستان می دهد.

هنگامی که فرد در حال بهبودی از بیماری یا جراحتی است ، یا اگر یک بیماری مزمن طولانی مدت دارد ، یک تخت بیمارستانی برای تأمین نیازهای خود مناسب تر از یک تختخواب سنتی است.

اگر تخت بیمارستان تهیه کرده اید که همراه با تشک نیست ، اطمینان حاصل کنید که یک تشک قابل تنظیم متناسب با تخت خود سفارش داده اید. در نظر داشته باشید که از تشک های فنری که انعطاف پذیری آنها کمتر از تشک های معمولی است ، خودداری کنید.

چگونه از تخت بیمارستانی خود محافظت کنیم ؟

هر تولید کننده دستورالعمل های مراقبت از تخت بیمارستانی را ارائه می دهد. این موارد را بررسی کنید و از آنها پیروی کنید تا تختخواب بیمارستانی شما دوام طولانی تر و در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد.