پرستاری از سالمندان در منزل

پرستاری از سالمندان

پرستاری از سالمندان نیاز به ایجاد تغییراتی در محیط خانه دارد  :

خانه خود را مجهز کنید

اگر  پرستاری در منزل  از سالمندان می کنید ، باید خانه را برای راحتی آنها آماده کنید. با این حال ، اکثر سالمندان ترجیح می دهند به تنهایی زندگی کنند زیرا آنها نمی خواهند مسئولیت سنگینی برای فرزندان خود داشته باشند.

در خانه تغییراتی ایجاد کنید

انواع مبلمان اضافی که در خانه قرار دارد ، جمع کنید زیرا ممکن است حرکت سالمند در خانه سخت شود.

پیگیری کنید

اگر والدین یا بزرگان شما در خانه تنها هستند ، باید احساس راحتی داشته باشند.

کسی را استخدام کنید

چنانچه مسافت شما از سالمند دور است و امکان اینکه خودتان از سالمند مراقبت کنید را ندارید بهتر است پرستار استخدام کنید به ملاقات آنها بروید

ورزش

این یک واقعیت است که اگر افراد سالخورده به طور منظم ورزش کنند ، در برابر بیماری ها در امان می مانند و ورزش باعث می شود آنها 10 تا 15 سال از لحاظ عملکردی جوان تر شوند.

مراقب داروها باشید

ممکن است افراد سالخورده مدیریت ضعیفی در استفاده از داروهایشان داشته باشند و باید تحت نظر باشند شما باید مراقب باشید که داروهای تجویز شده عوارض جانبی نداشته و با هیچ داروی دیگری تداخل نداشته باشند. شما می توانید داروها را برچسب زده و آنها را در کشوها یا محفظه های جداگانه قرار دهید تا پیدا کردن آنها برای والدین یا سالمندان آسان شود

امور مالی

شما باید تمام مدارک را از قبل تکمیل کنید. اگر والدین یا بزرگان شما دیگر نمی توانند امور مالی خود را کنترل کنند در صورت نیاز از آنها وکالت بگیرید.

ارتباط اجتماعی سالمندان

با افزایش سن ، بسیاری از بزرگان تمایل به منزوی شدن و تنها بودن دارند. از بزرگان خود مراقبت کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها به نوعی با افراد دیگردر ارتباط هستند. بهترین راه ، مشارکت بزرگان در فعالیت های مفید اجتماعی است متأسفانه ، تعدادی از بزرگان خانه را ترجیح می دهند ، و اغلب منجر به نارضایتی ، افسردگی و سایر بیماری ها می شود. به این دلیل که احساس می کنند دیگر هدفی در زندگی ندارند. کارهای کوچک مانند پیاده روی با هم ، بازی کردن و بازی با کارت ، خرید یا فقط صحبت کردن می تواند به بزرگان شما کمک کند احساس بهتری داشته باشند. اگر مشغول کار هستید و نمی توانید از والدین و بزرگان خود مراقبت کنید ، بهتر است که آنها با افراد گروه سنی خود دوست شوند.

اشتراک وعده های غذایی

ممکن است بزرگان شما در تهیه وعده های غذایی خود مشکلی داشته باشند ، یا ممکن است علاقه خود را به آشپزی از دست دهند. این می تواند به دلیل عدم علاقه ، افسردگی یا سایر مشکلات بهداشتی باشد. علاوه بر تمام نکات مربوط به پرستاری از سالمندان که در بالا به آنها اشاره شد بیشتر ما و شما تمایل داریم به نیازهای جسمی آنها فکر کنیم ، در حالی که ما اغلب از نیازهای عاطفی ، اجتماعی یا روانی آنها غافل می شویم. به خاطر داشته باشید که با افزایش سن ، شنوایی ، بینایی و حواس دیگر ممکن است مانند گذشته کار نکند ، یا ممکن است با افزایش سن کاهش یابد. بنابراین ، حتما بلند صحبت کنید یا وقتی با آنها صحبت می کنید بهشان نزدیکتر شوید. در مورد مشکلات آنها حساس و باهوش باشید.
دسته بندی : مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *